Bezdrátový zabezpečovací systém AJAX

Řešíte, jak zabezpečit dům, byt, zahradu či jiný majetek?

Hledáte chytrý zabezpečovací systém, který si bez problému zvládnete spravovat sami?

Chcete si do svého bytu či domu pořídit sirény, bezpečnostní kamery, detektor oxidu uhelnatého či detektor úniku vody?

Pak je pro vás Bedo Ajax ideálním řešením. Bezdrátový zabezpečovací systém AJAX je plně spolehlivý a přesto úžasně jednoduchý. Vše přehledně ovládáte pomocí intuitivní aplikace ve vašem smartphonu.

A co všechno tento zabezpečovací systém umí?

Chrání váš domov proti zlodějům, požáru i vodě.

Byty, domy a kanceláře dokáže střežit až 100 alarmy naráz.

Pokud se cokoliv stane, upozorní vás aplikací, SMS nebo telefonním hovorem.

Můžete ho připojit na PCO (Pult centrální ochrany) a svěřit bezpečnost do rukou dohledového centra.

Bedo Ajax má certifikaci na nejvyšší možnou, druhou bezpečnostní třídu.

Aplikace BEDO Ajax je v češtině a zdarma. Její nastavení je rychlé a jednoduché. Rádiovým signálem připojí bezpečnostní čidla či bezdrátovou sirénu vzdálenou až 2000 m.

Vše je propojeno pomocí centrální jednotky, tzv. Hubu. Centrála, neboli mozek celého systému, má záložní baterii na 15 hodin provozu a záložní GSM SIMkartu, takže pokud by vám zloději vypli proud i internet, BEDO Ajax bude bez problému fungovat dál a o výpadku sítě a elektřiny vás informuje.

Systém navíc sám pozná, když s ním někdo neoprávněně zachází nebo manipuluje. Veškerá komunikace mezi zařízeními probíhá skrz unikátní protokol Jeweller, který je šifrován algoritmem s plovoucím klíčem, takže brání nežádoucí modifikaci.

A jaká bezpečnostní čidla jsou součástí startovacího balení?

DoorProtect je pohybový senzor s magnetickými detektory, které rozeznají otevření okna nebo dveří.

Dále pak MotionProtect, neboli detektory pohybu využívající infračervené čidlo. Rozpoznat pohyb tak dokáže až na 12 metrů. Pokud máte domácí mazlíčky, MotionProtect je dokáže rozpoznat, takže se nemusíte obávat zbytečných falešných poplachů.

Posledním prvkem v základní sadě je SpaceControl, neboli bezdrátová klíčenka, která umí celý systém aktivovat a samozřejmě také deaktivovat. Má také tlačítko SOS, které spustí okamžitý alarm.

To samé můžete udělat i prostřednictvím mobilní aplikace. V té můžete jednotlivá čidla kontrolovat, spravovat a upravovat jejich funkce. Aplikace vás například upozorní, abyste nezapomněli zapnout bezpečnostní systém při odchodu z domu, nebo ho naopak vypnout, když se vracíte.

Dalším oblíbeným prvkem je chytrá zásuvka – v aplikaci Bedo ji přímo můžete přímo zapínat či vypínat. A to se hodí, například pokud si nejste jistí, zda jste vypnuli spotřebiče.

Skvělým pomocníkem je i detektor úniku vody pro případ, že by vám nebo sousedům prasklo potrubí či vytekla pračka.

Bezpečnostní systém funguje na frekvenci, se kterou je schopen dosáhnout na vzdálenost desítek metrů. Bere si jen velmi málo baterie a není závislý na elektřině. Můžete tak pomocí něj zabezpečit i chatu nebo auto. Komunikace neběží na stejné frekvenci, jako Wi-Fi, tudíž se vzájemně neruší.

Pokud dojde k vyrušení, například snahou útočníků, systém automaticky změní frekvenci tak, aby spolu všechny moduly i nadále komunikovaly. K celému systému je možné přidat IP bezpečnostní kamery a připojit vše k dohledovému centru (PCO).

V případě, že dojde k vniknutí do objektu či jiné události, dozvíte se o tom nejen vy, ale i vaše bezpečnostní agentura, která situaci okamžitě začne řešit.