Preventivní opatření

Zdravíme vás milí čtenáři v novém roce 2017. Venku je krásně – svítí sluníčko, mrzne, sněží (dosaďte dle libosti), Alpy či jiné hory čekají a mnozí z vás se chystají na cesty. Máte v úmyslu užít si zasloužené volno a bylo by jistě velmi nepříjemné, pokud by váš byt či dům, ale i firma byly během vaší nepřítomnosti vykradeny.

Pokusíme se nastínit Vám preventivní opatření, která napomáhají k ochraně vašeho majetku.

Uvedené téma je mnohdy zbytečně opomíjené a ujišťujeme vás, že právě preventivní opatření vedou k minimalizaci škod způsobených pachateli majetkové trestné činnosti.   

K těmto událostem dochází bohužel poměrně často a pokud pomineme majetkovou újmu, jedná se také o velmi masivní zásah do vašeho soukromí. Minimálně po návratu do bydliště (pokud vás PČR nebude shánět ještě před vaším návratem), vás čeká nemilé překvapení v podobě zpřeházeného a poničeného interiéru a někdy i exteriéru.

Je to opravdu velký nápor na vaši psychiku a vůbec se nezdráhejte využít služeb třeba i psychologů, abyste se co nejlépe a nejrychleji s nastalou situací vyrovnali.

Před opuštěním svého bydliště vám tedy doporučujeme:
  • Pokud máte nainstalovaný kamerový systém, ověřte jeho funkčnost kontrolou záznamu z bezprostřední minulosti.
  • Pokud je kamerový systém doplněn nasvícením napojeným na pohybová čidla, proveďte kontrolu tohoto osvětlení.
  • Pokud máte nainstalované jakékoli poplašné zařízení, zkontrolujte jeho funkčnost a preventivně po dobu delší nepřítomnosti změňte přístupová hesla ( nelze vyloučit únik této informace).
  • U všech bezpečnostních zařízení zkontrolujte a případně vyměňte bateriové zdroje.
  • Na sociálních sítích rozhodně nikoho neinformujte o svém úmyslu opustit na nějakou dobu bydliště či firmu. Tato komunikace je zneužitelná a dochází k tomu vinou klientů poměrně často.
  • Před opuštěním objektu velmi pečlivě zkontrolujte všechny uzamykací prvky oken a dveří. Okna v žádném případě nesmí být pouze zavřena, ale hlavně i zajištěna.
  • Své telefonní číslo nechte (pro případ nouze) k dispozici spolehlivým sousedům.
  • Na závěr ještě připomínáme kontrolu elektrických, plynových a jiných zařízení, která by se během vaší nepřítomnosti mohla vymknout kontrole a napáchat velké škody.

Mílí čtenáři, tento seznam doporučení není v žádném případě úplný. Snažíme se vám jen napovědět a třeba i inspirovat k tomu, abyste této problematice věnovali více pozornosti než dosud. Můžeme vás ujistit, že se tématu budeme věnovat podrobně i do budoucna.  

 

S pozdravem team Wakkenhat

 

wakkenhat Sdílet na Facebooku

Kontaktujte nás

Máte otázku? Chcete s námi cokoliv probrat? Nabízíme Vám nezávaznou schůzku a bezplatnou úvodní konzultaci.

kontaktujte nás