Chalupa a její zabezpečení

Mezi největší české fenomény patří bezpochyby chalupaření a chataření. Téměř třetina obyvatel České republiky vlastní nějaký typ rekreačního objektu. Nicméně většina z těchto objektů není obyvatelná po celý rok, a tak nezbývá majitelům, než je načas opustit, důkladně zabezpečit a těšit se na další pobyt. Nejsou to přírodní živly, ale nezvaní hosté, kteří způsobují největší škody.

Manuál pro zabezpečení chalupy:

Zabezpečte si chalupu mechanickými  prostředky zábrany (odolné dveře, mříže, uzamykatelné okenice).

Věnujte pozornost zejména oknům, verandám a zadním dveřím.

Elektronické zabezpečovací systémy, případně připojení na dohledové centrum zabezpečení je vyšší level ochrany Vašeho majetku.

Fotodokumentujte si cenné věci pro případ vloupání a  zaznamenejte také  výrobní čísla elektrických přístrojů.

Nepodceňujte dobré sousedské vztahy. Sousedé si mohou vzájemně vypomáhat např. odklizením sněhu nebo upozorněním na neznámé osoby zdržující se blízkosti chalupy.

Chalupu mějte správně pojištěnou, což není úplně jednoduché. Máte-li pojištěný rekreační objekt i proti krádeži nebo si toto riziko kryjete dokonce připojištěním, dejte pozor, abyste splnili požadovanou úroveň zabezpečení, kdy je elektronická zabezpečovací signalizace, připojení na pult centralizované ochrany nebo bezpečnostní uzamykací systém podmínkou plnění.

zpracoval W (z veřejných zdrojů) Sdílet na Facebooku

Kontaktujte nás

Máte otázku? Chcete s námi cokoliv probrat? Nabízíme Vám nezávaznou schůzku a bezplatnou úvodní konzultaci.

kontaktujte nás