7 neobvyklých tipů pro zabezpečení domů, o kterých jste asi nevěděli

Ať už jste zkušený strážce domova nebo úplný amatér, nejlepší způsob, jak se připravit proti vloupání nebo domácí invazi je zabránit tomu, aby se to vůbec stalo. Ale bez ohledu na to, jak jste bdělí, někdy musíte spát a někteří zloději vědí, jak se dostat k standardním bezpečnostním opatřením. V případě, že k tomu dojde, existuje i mnoho neobvyklých způsobů, jak ochránit rodinu a cennosti - metod, které nezahrnují stěhování z domu do opevněného hradu.

Zde je 7 neobvyklých tipů pro zabezpečení domů, o kterých jste asi nevěděli.

 

Nebude těžké nalézt dům, který je vybaven esteticky příjemnými skleněnými dveřmi. Poskytují nádherný výhled a umožňují přirozenému světlu zaplavit dům. Nejsou však příliš bezpečné. Dobře připravený a znalý zloděj má způsob, jak se přes ně dostat.  A i pokud jsou dveře správně nainstalovány, může je snadno zvednout ze stopy, takže nezapomeňte zkontrolovat posuvné dveře a zajistěte je proti posunu a vysazení.

Instalace elektronického systému zabezpečení domu je fantastickým způsob, jak odradit potenciální zloděje. Většina alarmů je umístěna u společných vchodů, jako jsou přední dveře nebo zadní dveře. Je to pohodlné, protože je třeba jen krátká doba na vypnutí alarmu.

Vzhledem k tomu, že přední a zadní dveře jsou tak běžná místa pro klávesnici, trpělivý nepřítel ví přesně, kde hledat. Zloděj sleduje místo a sleduje čísla, která zadáte na klávesnici. Zloděj může také sledovat oknem, aby zjistil, zda jste zapnuli poplachový systém před odchodem z domu.

Buďte si vědomi toho, že můžete být při kódování sledováni a přesuňte klávesnici tak, abyste tomu zamezili. Další možností je mít několik klávesnic, jednu u vchodu a jednu např. v ložnici pro případ podezření na vloupání, když potřebujete jednat rychle.

Každý zná někoho, kdo si uchovává svůj náhradní klíč na mimořádně běžném místě - pod rohožkou, v poštovní schránce, pod hrnkovou rostlinou nebo ve falešné hornině atd.  Nedělejte to.

Matka příroda má vyvinout perfektní systém domácí obrany:TRNY.

Zvažte výsadbu keřů, vinic nebo stromů v oblastech, kde nechcete, aby cizinci měli přístup. Například byste mohli zasadit trnitý keř pod okny vašich ložnic, aby po nich nikdo nemohl vylézt.

Ložnice je jedním z prvních míst, kam se zloděj podívá.

Udělejte rychlý soupis cenností. Existují šperky, hotovost nebo kreditní karty, které lze snadno přemístit na neobvyklé místo? A co je nečekanější než šperky v prádelně? Jen málo zločinců by si myslelo, že se v těchto místech mohou vyskytovat cennosti.

Vyhněte se známým skrýším, jako jsou například CD nebo DVD, pod matracemi, za snímky nebo v lehkých trezorech, které lze snadno odnést. Někteří zloději se nemusí vzdát, dokud nenajdou něco cenného. V takovém případě byste je mohli navnadit na falešné šperky v šperkovnici u postele. Ta by sloužila jako velká nástraha pro všechny zloděje.

Začněte s tím, že nikdy nezakládejte své cennosti do bezpečnostní schránky, která není kvalitně uchycena.

Neodkládejte své klíče od auta u dveří a vezměte je sebou do ložnice.

Některé z automobilových klíčů mají panikové tlačítko. Pokud slyšíte nebo vidíte zloděje, který se snaží dostat do vašeho domu, použijte jej. Poslední věc, kterou zloděj chce, je vykrádat hlučný dům, který přitahuje nechtěnou pozornost.

Zabezpečovací technika BEDO Ajax

zdroj pinterest Sdílet na Facebooku

Kontaktujte nás

Máte otázku? Chcete s námi cokoliv probrat? Nabízíme Vám nezávaznou schůzku a bezplatnou úvodní konzultaci.

kontaktujte nás